Foto: slovanusti.cz
2. června 13:14
Adam BagarÚstí nad Labem a Technika Brno by navzdory sestupu měly nadále působit ve třetí nejvyšší soutěži, oba kluby do ní v řádném termínu podaly přihlášku.
Šanci pokračovat dostaly poté, co úspěšní kvalifikanti ze Strakonic a z Nového Města nad Metují nevyužili možnosti posunout se z kraje do druhé ligy.
Jihočeši zvolili koncepční řešení a v současné době se soustředí na rekonstrukci tamního zimního stadionu, Spartak se tak rozhodl po zvážení všech sportovních, ekonomických a organizačních okolností.
A tak šanci dostaly Ústí nad Labem a Technika Brno – celky, které letos uzavíraly tabulky jednotlivých konferencí.
„Druhou ligu jsme přihlásili na základě pečlivého zvážení všech výhod a nevýhod. Jak po stránce sportovní, tak ekonomické,“ uvedl na klubovém webu jednatel Slovanu Jan Čaloun s tím, že v současné době probíhají důležitá jednání s partnery, sponzory i hráči.
„Soutěž jsme přihlásili na základě pečlivého zvážení všech výhod a nevýhod, jak po stránce sportovní, tak ekonomické.“
O setrvání Techniky pak informovala na své facebookové stránce Asociace druholigových klubů ledního hokeje.
Kompletní seznam účastníků 2. ligy pro sezonu 2026/27 musí ještě v brzké době schválit výkonný výbor Českého hokeje. Jisté je, že mezi nimi už nebude Hronov, který zrušil áčko.
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: tym@redakce.hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: podpora@hokejka.cz