Pád do kraje? Nakonec ne! Slovan a Technika podaly přihlášku do 2. ligy

Foto: slovanusti.cz

Ústí nad Labem a Technika Brno by navzdory sestupu měly nadále působit ve třetí nejvyšší soutěži, oba kluby do ní v řádném termínu podaly přihlášku.

Šanci pokračovat dostaly poté, co úspěšní kvalifikanti ze Strakonic a z Nového Města nad Metují nevyužili možnosti posunout se z kraje do druhé ligy.

Jihočeši zvolili koncepční řešení a v současné době se soustředí na rekonstrukci tamního zimního stadionu, Spartak se tak rozhodl po zvážení všech sportovních, ekonomických a organizačních okolností.

A tak šanci dostaly Ústí nad Labem a Technika Brno – celky, které letos uzavíraly tabulky jednotlivých konferencí.

„Druhou ligu jsme přihlásili na základě pečlivého zvážení všech výhod a nevýhod. Jak po stránce sportovní, tak ekonomické,“ uvedl na klubovém webu jednatel Slovanu Jan Čaloun s tím, že v současné době probíhají důležitá jednání s partnery, sponzory i hráči.

„Soutěž jsme přihlásili na základě pečlivého zvážení všech výhod a nevýhod, jak po stránce sportovní, tak ekonomické.“

O setrvání Techniky pak informovala na své facebookové stránce Asociace druholigových klubů ledního hokeje.

Kompletní seznam účastníků 2. ligy pro sezonu 2026/27 musí ještě v brzké době schválit výkonný výbor Českého hokeje. Jisté je, že mezi nimi už nebude Hronov, který zrušil áčko.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: tym@redakce.hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: podpora@hokejka.cz