Nový tým si na sebe zvykal. Ale postupně jsme se zlepšovali, těší Hájka

Libor Hájek | Foto: Jan Beneš, ceskyhokej.cz

(KARLSTAD, od našeho zpravodaje) Český národní tým si v závěrečném utkání na Beijer Hockey Games připsal tříbodové vítězství, v Karlstadu porazil Švýcarsko poměrem 5:3. Nešlo ale o žádný jednoduchý zápas a o vítězství museli nakonec hráči se lvem na prsou rozhodnout až v závěrečných deseti minutách utkání. Vítěznou branku si v čase 52:33 připsal pardubický Libor Hájek, jehož dělovka zapadla přesně do horního rohu branky.

Zápas, během kterého se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec dopadl pro svěřence Radima Rulíka vítězně, a i přes několikrát nepříznivý průběh utkání čeští hráči nic nevzdali a bojovali až do samotného konce. „Celý tým hrál skvěle. Nevzdávali jsme to, i když jsme prohrávali, a nakonec jsme to urvali,“ hodnotil průběh utkání Hájek a dodal, že na vítězství měl velký podíl i dobrý pohyb. „Trenéři po nás chtějí, aby byli jak obránci, tak i útočníci aktivní a rotovali. Teď se to na ledě ukázalo jako pozitivní.“

Právě šestadvacetiletý obránce pardubického Dynama vyslal v polovině třetí třetiny na švýcarskou branku rozhodující tvrdou ránu, na kterou neměl brankář Hughes žádný nárok. „Já jsem jenom zavřel oči, vystřelil a naštěstí to tam padlo. Byl to vítězný gól, takže to je příjemné, ale hlavně kluci hráli dobře. Gazdič to chtěl nejdříve pěkně vykličkovat, pak mi ale to posunul. Udělal mi tam prostor a za to jsem rád,“ líčil.

Švýcaři v nedělním utkání vstřelili tři branky hlavně díky aktivitě v předbrankovém prostoru, která dělala českým obráncům velké starosti po většinu utkání. „Dívali jsme se na puk, což se někdy stane každému. Je to takový blbý zlozvyk. Pro beka je toto těžké si uvědomit, když jde útočník z rohu do branky. Švýcaři to udělali dobře. Po druhé třetině jsme si to ale v kabině řekli a zlepšili jsme to,“ reagoval Hájek na jedinou větší výtku z utkání.

V celkovém pořadí obsadí Češi na Beijer Hockey Games třetí pozici. Důležitější byl ale pocit ze hry a zejména postupně zlepšený výkon. „Myslím si, že jsme se postupně zlepšovali celý turnaj, ale nebylo to nic lehkého. Nový tým, museli jsme si na sebe zvykat,“ popsal Hájek.

A porovnání mezinárodní úrovně s extraligou? „Je to určitě trošku rozdíl. Myslím si ale, že jsme to zvládli a zlepšovali se zápas od zápasu. Já osobně se cítil podobně jako celý tým a postupně jsem se cítil líp a líp,“ uzavírá Hájek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz