Momenty 2. ligy: Žolík Pavlíček, mladé pušky na Horácku nebo uragán Kralup

Adam Pavlíček | Foto: Facebook HC Bobři Valašské Meziříčí

12. února 14:40

Pavel Mandát

V článku přinášíme tradiční souhrn nejzajímavějších momentů 2. ligy. Zářily mladé pušky i ostřílení borci.

Události kola

Chomutov přestřílel Letce... I bez Pecha
Měla to být velká událost, jenže start Lukáše Pecha za druholigový Chomutov se odkládá. Přesto Piráti zvládli těžký zápas v Letňanech a zvítězili 8:5. Navzdory tomu, že se v chomutovské svatyni vystřídali Richard Běhula i Martin Altrichter.

Nájezdové drama
Hned pět sérií samostatných nájezdů viděli diváci v Krnově, kde hraje své domácí zápasy Opava. Lépe vyšel z tohoto dramatu hostující Vyškov, který si zásluhou Tomáše Komínka odvezl domů druhý bonusový bod.

Tomáš Komínek

Tomáš Komínek | Foto: hokejvm.cz

Pavlíček jako žolík
Mladý vsetínský brankář Adam Pavlíček se Valašskému Meziříčí vyplácí. Naposledy vychytal Žďár nad Sázavou, jemuž navíc nepovolil ani gól. Bobři zvítězili 4:0.

Zlatý bod pro Techniku
Před zápasem by si málokdo vsadil, že bude Technika proti Havířovu bodovat. Stalo se. Veledůležitý bod vystřelil Brňanům v 56. minutě nestárnoucí rutinér Karel Benýšek.

Ze statistik

Květoň pořád umí
Ostřílený David Květoň v Novém Jičíně září. Někdejší extraligový borec tentokrát sestřelil Hodonín třemi kanadskými body za gól a dvě asistence. Ďáblové i díky němu triumfovali 4:2.

Parádní druhá třetina Kralup
Pokud by se hokej hrál jen první a třetí třetinu, vyhrály by Řisuty v Kralupech nad Vltavou 2:0. Jenže ve druhém dějství řádili domácí, kteří vstřelili pět branek, a nakonec zvítězili 5:2.

Stahl vynuloval Most
Ústí nad Labem slaví první výhru v nadstavbě. Výrazně se o ni přičinil David Stahl, který za svá záda nepustil ani gól. Na straně Slovanu naopak dvakrát skóroval Jan Rudovský.

Mladé pušky za Velké Meziříčí
Funkcionáři Horáků zvolili zajímavou cestu při skládání svého kádru. Spoléhají zejména na mladé juniory z okolních prvoligových klubů, tedy Třebíče a Jihlavy. V Kopřivnici se na soupisce objevili jihlavští Lukáš Číhal, Matěj Vovsík, Hynek Peš, nebo Šimon Báťa, či třebíčští David Dolníček, a Tadeáš Kuba. Vyplatilo se. Horáci vyhráli na horkém tatrováckém ledě 4:3. 

Hynek Peš ve svém posledním utkání za Jihlavu – 14. ledna 2023 proti Spartě

Hynek Peš ve svém posledním utkání za Jihlavu – 14. ledna 2023 proti Spartě | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz