Češky na generálce před MS končí druhé, v Liberci smetly Švédsko

Foto: ceskyhokej.cz

Češky završily domácí turnaj v Liberci triumfem nad Švédskem a na posledním podniku EHT před nadcházejícím šampionátem berou konečné druhé místo. Dvěma góly a nahrávkou se blýskla útočnice Kateřina Mrázová.

Až na vysoký debakl s Finskem tedy může ženská reprezentace zastávku pod Ještědem (a generálku před MS) považovat za povedenou...

Proti druhému severskému soupeři se oklepala z nevydařeného úvodu, dvěma slepenými trefami v rozmezí 113 vteřin zvrátila skóre na svou stranu. Později odskočila až na tříbrankový rozestup a komfortní náskok už si pohlídala.

Pod třetí libereckou výhru se podepsaly první dva útoky, tříbodové Mrázové sekundovaly Adéla Šapovalivová (1+1), Denisa Křížová (1+1) a Tereza Vanišová (0+2). 

Vzhledem k odpolednímu vítězství Finek nad Němkami už nicméně svěřenkyně trenérky MacLeodové nemohly pomýšlet na celkové prvenství.

Úspěšným finišem posledního turnaje EHT tak alespoň potěšily stříbrné juniorky z letošního šampionátu, které pořadatelé ocenili v rámci předzápasového ceremoniálu.

A dál? Za necelé dva měsíce ve Spojených státech vypukne vrchol ženské reprezentační sezony – Češky ve skupinové fázi MS narazí na Finsko, USA, Kanadu a Švýcarsko. V americké Utice budou obhajovat bronz.

ČESKO – ŠVÉDSKO 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Šapovalivová (Mrázová), 11. Pejzlová (Křížová, Vanišová), 31. Křížová (Vanišová), 45. Mrázová (Šapovalivová, Neubauerová), 51. Mrázová (Pejšová) – 7. Forsgren (Blom, Sundin), 46. Lundin.
Rozhodčí: Hurley, Martin – Hájková, Smetková.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 2:0.
Diváci: 3 155.
Nejlepší hráčky: Denisa Křížová – Sofie Lundin.
Česko: Škodová – Tejralová, Čajanová, Seroizsková, Pejšová, Trnková, Radová, Kosinová – Šapovalivová, Mrázová, Neubauerová, Křížová, Pejzlová, Vanišová, Plosová, Gruntová, Juříčková, Pátková, Kalová, Pištěková. Trenérka: MacLeodová.
Švédsko: Söderberg – Jungaker, Nylén-Persson, Forsgren, Kjellbin, Waxin, Andersson – Ljungblom, Hjalmarsson, Svensson, Lundin, Hedqvist, Johansson, Hallin, Tedenby, Thuvik, Sundin, Blom, Wikner-Zienkiewicz, Hall. Trenér: Lundberg.

Tabulka WEHT v Liberci

ZDE.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz