Češi jsou hokejový národ, vyzdvihla MacLeodová. A věští zářnou budoucnost

Carla MacLeodová (ve výřezu) | Foto: ceskyhokej.cz a iihf.com

Domácí (a zároveň poslední) zastávka EHT je u konce a ženský národní tým tak už čeká pouze samotný vrchol sezony – mistrovství světa v americké Utice. Jak se za turnajem ohlíží trenérka Carla MacLeodová a co adresovala českým fanouškům?

Češky na závěr turnaje navázaly na výhru v prodloužení nad Švýcarskem, když si poradily i se švédskými hokejistkami. Ty porazily 5:2, když otočily z nepříznivých 0:1 a vývoj utkání si poté už přes nemalé snahy soupeře pohlídaly. 

„Jsme hrdé na náš výkon proti Švédsku, pravděpodobně jsme odehrály nejlepší zápas turnaje. Vždy si chcete zahrát ty nejtěžší a nejdůležitější utkání, protože vás to posouvá dále. A my jsme předvedly výkon, na který můžeme být hrdé,“ chválila svou družinu Carla MacLeodová.

A hned pokračovala: „Když máte takovýhle týden plný zápasů, tak je jasné, že to bude těžká zkouška. Proto jsou pro nás tyto turnaje tak cenné. Musím ocenit Švédky. Ani jednou se nezastavily, tlačily do konce a donutily nás k lepšímu výkonu.“

„Když máte takovýhle týden plný zápasů, tak je jasné, že to bude těžká zkouška.“

Jako se stalo v Liberci zvykem, dopředu hnala národní tým spousta fanoušků. „Mluvili jsme o tom v kabině, že nejlepší součástí tohoto týdne byli fanoušci a z nich pramenící energie. Jsem Kanaďanka, my nemáme bubny a podobné věci na našich zimácích. Takže tohle mě také nesmírně bavilo,“ neskrývala nadšení zkušená trenérka.

„Češi jsou hokejový národ, milují hokej a je to vidět i cítit. Moc nám to celý týden pomáhalo a doufáme, že ženský hokej nadále poroste a celá země nás v tom bude podporovat. Jsme za to vděčné, ale je to pouze začátek. Příští rok na mistrovství světa čekáme plný stadion,“ pokračuje ve své pochvale adresované českým fanouškům.

Češky na domácím turnaji končí druhé ?

Zveřejnil(a) Hokej.cz News dne Neděle 11. února 2024

Lvice před domácí kulisou skončily nakonec na celkovém druhém místě a kompletní tabulku EHT pak dokonce celou ovládly. „Výsledky jsou příjemné. Není to však úplně ten nejvyšší cíl našeho týmu. Pro nás je důležité to, že se zlepšujeme každý den. Součástí tohoto procesu jsou samozřejmě i takovéhle úspěchy, které vás na té cestě povzbudí,“ opatrně hodnotí rodačka z kanadské Alberty.

K úspěchům národního týmu přispívá i pár stříbrných juniorek, které jsou stabilní součástí seniorského týmu. „Bylo fajn před utkáním poděkovat v rámci ceremoniálu našem stříbrným juniorkám. To nám rovněž dodalo energii do utkání,“ vracela se ještě k ceremoniálu před úvodní buly.

„Mládí je součástí našeho systému, je to vzrušující. Je tu hodně talentu.“

A nakonec uzavírá: „Mládí je součástí našeho systému, je to vzrušující. Je tu hodně talentu, ať už to jsou holky, co hrají v dospělé reprezentaci, nebo ty, které to teprve čeká. Budoucnost českého ženského hokeje je zářná a my jsme rády, že u toho můžeme být.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz